شنا در دریای خزر

1396.08.16
دریاچه مازندران (خزر) به علت عظمت وسعت آن، دریای مازندران (خزر) نامیده می شود بزرگترین دریاچه دنیا بوده و فاقد راه آبی طبیعی به دریاهای آزاد جهان می باشد و در سال های اخیر از راه کانال های ایجاد شده از طریق رود ولگا – دن به دریای سیاه متصل شده است.
نمک‌های محلول در آب دریای خزر با آب اقیانوس‌ها متفاوت است.دریای خزر از نظر صید ماهی اهمیت بسیار دارد و ماهیان خاویاری آن دارای شهرت جهانی هستند. سالیانه حدود 300 تن خاویار از صید این ماهی‌ها به دست می‌آید. حدود 90 درصد خاویار جهان نیز از این دریا به دست می‌آید.در این دریا حدود 100 گونه ماهی زندگی می‌کند که درحال حاضر تنها حدود 15 نوع آن مورد بهره‌برداری است.دریای خزر دارای ذخایر نفت و گاز است و کل ذخایر اثبات شده نفت در این دریا ۵۰ میلیارد بشکه است و این یعنی حدود ۴ درصد از کل ذخایر نفت.

مسافرینی که به شمال کشور سفر می کنند می توانند هم از منظره ی زیبای دریای ابی و هم از شنا کردن در آن لذت ببرند ولی توجه داشته باشید که سالانه افراد بسیاری به دلیل رعایت نکردن مسایل ایمنی در دریا غرق شده و جان خود را از دست می دهند.
متاسفانه شناگرانی که در استخر شنا می کنند گمان می کنند که شنا در دریا نیز مانند شنا در استخر است و همین امر منجر به بروز حوادث جبران ناپذیری می گردد.
اگر به شمال سفر کردید و قصد شنا در دریا را دارید حتما به سواحلی بروید که دارای طرح سالم سازی دریا هستند و با توجه به تابلوها و علایم در قسمت هایی که شنا ممنوع شده به هیج وجه وارد دریا نشوید.
 
 
آگهی های لیست مقایسه
آگهی برای مقایسه موجود نیست
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کردم. یادآوری