قارچ خوراکی در جنگل های شمال

1396.08.16
پیشینیان ما که زندگی جنگل نشینی داشته اند نیز با توجه به استعدادها و توانایی های محیط زندگی خود، به تهیه و فرآوری نیاز غذایی خود اقدام می کردند. دراین راستا شناخت “میش”(قارچ جنگلی) و استفاده از این منبع سرشار از پروتیین نقطه عطفی در زندگی جنگل نشینان محسوب می شده که به عنوان یک غذای طبیعی، سالم، در دسترس، قابل استفاده به صورت خام، آب پز، سرخ کرده، کباب شده و حتی قابل نگهداری برای طولانی مدت دارای جایگاه ویژه ای در زندگی آنان بوده است.
عواقب پیش بینی نشده در عدم شناسایی درست قارچ سمی و غیر سمی، می‌تواند بسیار مرگبار باشد. در پاره‌ای از مواقع اشخاصی که قارچ سمی مصرف می‌کنند، نیاز به پیوند کبد پیدا می‌کنند. این در حالی است که برخی با مصرف قارچ سمی جان خود را نیز از دست می‌دهند.
قارچ‌ های سمی در مقایسه با قارچ‌ های خوراکی به سختی قابل تشخیص هستند، لذا بد نیست بدانید قارچ‌ های سمی در طبیعت و بیشتر در جنگل ‌ها و در بیخ و انتهای درختانی مثل زیتون، گردو و انجیر می ‌رویند. در فضله گاو، مردارها و نزدیک لانه حیوانات سمی نیز رشد می ‌کنند و بسیار خطرناک هستند.
اغلب به رنگ سیاه، سرخ و سفید و کمی لزج و بدبو هستند. وجود زائده کیسه مانند در پایه برخی قارچ‌ ها معمولا نشان از سمی بودن آن ها است.
کسانی که قارچ ‌های سمی خورده ‌اند 4 تا 5 ساعت و گاهی 12 تا 16 ساعت بعد از مصرف علائم مسمومیت در آن ها ظاهر می‌ شود. این علائم شامل استفراغ، بی‌ حالی، عطش زیاد، دل درد، سرگیجه و همچنین عوارض روحی است که باید فورا بیمار مسموم را به پزشک برسانید.
گفتنی است مرغوب ‌ترین قارچ‌ های خوراکی قارچ‌ هایی هستند که کلاهک آن ها بسته باشد یعنی شکاف ‌ها و تیغه‌ های زیر کلاهک دیده نشود و ظاهری خوب و تازه و بدون لک داشته باشد.
زرد کیجا یکی از قارچ های جنگلی بسیار خوشمزه است که در جنگل های نیمه شمالی کشور به خصوص در مازندران یافت می شود.این محصول فقط در فصل پاییز همزمان با اولین بارش پاییزی شروع به رویش می کند و حدود یک ماه بعد    نام زرد كیجا یك نام مازندرانی برای این نوع قارچ است (كیجا در زبان مازندرانی به معنی دختر است). نام انگلیسی این گونه Cantherelle و The Girolle و از گروه قارچ های Chanterelles است . قطر كلاهك این گونه 15-3 سانتیمتر ، رنگ آن زرد تا نارنجی و شكل كلاهك تقریباً حالت قیفی ‌شكل است كه ابتدا به صورت  چتری و برجسته بوده و بعد تخت و صاف می شود. لبة آن موج دار  ، سطح زیرین از تیغه های برجسته تشكیل شده است
.
 بافت قارچ  گوشتی می‌باشد. طول ساقه متفاوت بوده و می‌تواند باریك و بلند و یا كوتاه و كلفت ‌باشد . قارچ زردکیجا از مرغوب‌ترین انواع قارچ خوراكی وحشی است و از مزایای آن این است كه هرگز آلوده به حشره‌ای نمی‌شود و در لابه لای علفها پس از نخستین باران های پاییزی (که گاهی در شهریورهم اتفاق می افتند) در یک دوره یک ماهه رشد می کنند و تا پاییز سال بعد برای چیدن دوباره زرد کیجا باید صبر کرد .معمولا با این قارچ کباب زرد کیجا ، زرد کیجا پلو و خورشت زرد کیجا طبخ می شود. زرد کیجا از نظر خواص و خوشمزگی با گوشت قرمز برابری می کند. قابل برداشت می باشد.
 
 
آگهی های لیست مقایسه
آگهی برای مقایسه موجود نیست
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کردم. یادآوری