نمک آبرود کجاست؟ سفر به شمال شهر توریستی نمک آبرود جاذبه گردشگری ویلاشو

1396.08.03

تاریخچه نمک آبرود
شهر توریستی نمک آبرود که در دوازده کیلومتری غرب چالوس واقع شده قسمتی از اراضی منطقه را با وسعت تقریبی 650 هکتار در بر می گیرد . حد شمالی این اراضی را دریای خزر و حد جنوبی آن را ارتفاعات مدوبن ( از ارتفاعات سلسله جبال البرز ) تشکیل داده است.

وجود پارک های جنگلی بنفشه و شمشاد در قسمت شمالی شهرک نمک آبرود با وسعت تقریبی 200 هکتار مناظر بدیعی را در این قسمت از اراضی به وجود آورده است . ضمن آنکه در جنوب این اراضی دامنه کوه مدوبن به صورت جنگلی فشرده و با جاذبه های بصری فوق العاده واقع شده است .

طرح اولیه شهرک نمک آبرود به وسیله مهندسین مشاور داض ، چرخاب و هوارد همفری تهیه شده است . در گزارش هوارد همفری فرض بر این بوده است که جاده چالوس – رامسر منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می کند که بخش جنوبی جاده اختصاص به ویلاسازی داشته و بخش شمالی آن هتل هایت و قسمت پیشنهادی مارینا و تأسیسات مربوطه و مجتمع آپارتمانی را شامل می شد .

پوشش گیاهی نمک آبرود
جنگلهای مازندران یکی از منابع مهم ثروت کشور به حساب می آیند، این جنگلها در اعتدال هوا و تنظیم رودها نقش داشته و از لحاظ صنعتی نیز بسیار حایز اهمیت اند. مساحت جنگلهای مازندران حدود 1،544،000 هکتار برآورد شده، که این جنگلها غالباً از درختان پهن برگ تشکیل یافته و از سایر جنگلهای ایران کاملاً متمایز است.

عواملی چون دریای خزر و کوهستان البرز سبب شده اند که در دامنه شمالی این رشته کوه ها پوشش گیاهی انبوهی پدید آید، بطوریکه در بعضی از نواحی دست انسان بدان نرسیده است. این پوشش گیاهی در آب و هوای استان مازندران نقش بسیار مهمی دارد. در ارتفاعات بیش از 2500 متر از سطح دریا به علت سرمای زیاد جنگل وجود ندارد. جنگلهای مرطوب دامنه های شمالی البرز در مشرق به جنگلهای مینودشت و گلستان متصل می شود.

نمک آبرود شهر توریستی شمال شهرک نمک آبرود ویلارابط رزرو ویلا اجاره ویلا ویلاشو نمک آبرود کجاست

در منطقه نمک آبرود به علت دوری از دریای خزر و کاهش رطوبت، نوع درختان و سیمای جنگلی تغییر می کند. از جنگلهای مازندران استفاده های زیادی می کنند که از جمله در صنایع کاغذسازی، درودگری، و نجاری، تهیه سوخت و ذغال و غیره می باشد.

انواع درختان جنگلی نمک آبرود
در جنگلهای نمک آبرود انواع درختان جنگلی یافت می شود که اهم آنها عبارتند از:
بلند مازو و ممرز (در ارتفاعات میان بند) – آزاد (در ارتفاعات متوسط) – انجیلی (در ارتفاعات خیلی کم) – توسکا (در دره های مرطوب و کناره های جویبارها) – شمشاد که درختان آن همیشه سبزند (در میان بند) – افرا، نمرا، نارون (ملج یا اوجا) – زبان گنجشک (ون) – شاه بلوط و راش... (جنگلهای راش دارای اهمیت اقتصادی ویژه ای هستند).

آب و هوا نمک آبرود
به طور کلی جلگه مازندران در شمال ایران دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است، که معروف به آب و هوای معتدل خزری است. عوامل مؤثر در آب و هوای نمک آبرود عبارتند از: وجود کوه های البرز، جهت قرار گرفتن آنها، ارتفاع مکان، نزدیکی به دریا، پوشش گیاهی، بادهای محلی، عرض جغرافیایی و پیش آمدن توده هوای شمالی و غربی، که در بین عوامل فوق نقش کوه ها و دریای خزر و بادها بیش از سایر عوامل است.

به طور کلی دو جریان هوا در منطقه نمک آبرود تأثیر می‌گذارد:
جریان اول، هوائی که از شمال و شمال شرقی از سیبری به طرف مازندران می‌آید و این توده در زمستان باعث سردی هوا و ریزش برف و باران شده و در تابستان بندرت وزیده و سبب خنکی هوا می‌گردد.

جریان دوم، بادهای غربی که از طرف اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه وزیده، که در زمستان باعث ریزش باران شده و در تابستان بر رطوبت هوا می‌افزاید و همچنین باعث شرجی شدن آن می‌گردد.

البته بادهای محلی معروفی نیز از جمله باد سورتوک (sortock) ( از سیبری در زمستان ) باد خوش آباد دره نور، (اوزروا) گیل وا، باد سام به منطقه نمک آبرود می‌وزند. با توجه به عوامل مختلفی که در آب و هوای این استان اثر دارند، سه نوع آب و هوا در این منطقه وجود دارد که عبارتند از: معتدل جلگه ای، کوهستانی و معتدل سرد.
 

حداث شهرک نمک آبرود دو هدف عمده را مد نظر دارد :
- ایجاد یک شهر اقامتگاهی – تفرجگاهی برای جذب جمعیت غیر ساکن شهرستانهای نوشهر و چالوس
- جذب سر ریز جمعیت شهرهای چالوس و نوشهر

با توجه به موارد فوق احداث شهرک نمک آبرود تصویب شد و در تاریخ 7/10/62 مصوبه مذکور توسط وزارت مسکن و شهرسازی ابلاغ گردید . صدور پروانه احداث شهرک نمک آبرود در سال 1366 با استناد به همین مصوبه انجام گرفته است.

نمک آبرود شهر توریستی شمال شهرک نمک آبرود ویلارابط رزرو ویلا اجاره ویلا ویلاشو نمک آبرود کجاست

در سال 1364 برای بخشی از محدوده اراضی نمک آبرود طرح توسعه تهیه گردیده است . این طرح بر اساس ساختار شبکه اصلی خیابان های موجود شکل گرفته است که متشکل از یک حلقه اصلی و خیابان های ارتباطی فرعی است . حلقه اصلی به قطعات مسکونی پیوند می خورد .

مناطق مسکونی شهرک نمک آبرود یعنی محله های پنجگانه یاد شده دارای مساحتی بالغ بر 230 هکتار می باشد. محله شماره چهار در جنوب محله شماره یک قرار دارد. محله پنج نیز در گوشه جنوب شرقی و در منتهی الیه جنوبی شهرک نمک آبرود قرار گرفته است. محله های یاد شده هر کدام دارای یک مرکز محله هستند که خدمات مرکز محله ای در این مراکز پیش بینی شده است. این مراکز به نحوی طراحی گردیده تا ارتباط مستقیم سواره با مرکز شهرک برقرار باشد .

بخش شهرسازی نمک آبرود
بر اساس طرح جامع و تفضیلی ساخت شهرک توریستی – تفریحی نمک آبرود ، مساحتی بالغ بر 220 هکتار جهت اقامت دائمی و فصلی جمعیتی بالغ بر 100 هزار نفر از ساکنین اختصاص داده شده است .
مشخصه های معماری با انواع مختلف طرحها جهت ویلاها و ساختمان های دو طبقه و بلند مرتبه پیش بینی گردیده است .

جاذبه های گردشگری نمک آبرود
در حاشیه جنوب شرقی شهرک نمک آبرود، مرتفعترین تله کابین کشور، قراردارد. این تله کابین نمک آبرود در سال 1372 با تلاش کارشناسان ایرانی احداث و به بهره برداری رسیده است. تله کابین نمک آبرود بازدیدکنندگان را در مدت 12 دقیقه در ارتفاع 970 متری به قله کوهستان مدوبن با اشراف بر منظره زیبای پانورامای جنگل و دریای خزر می رساند.

دیگر امکانات تفریحی و ديدنيهاي نمك آبرود
دریاچه مصنوعی با پدالو، زمین تنیس، پیست دوچرخه سواری خانمها و آقایان، زمین اسکیت ،پاور هنگ گلایدر و اسکای واکر، شهر بازی نمک آبرود، پرواز با هواپیمای دو نفره، مراکز خرید، رستورانها، غرفه های بوتیک لباس و صنایع دستی، فرش، لباسهای چرم، عکاسی، آرایشگاه و سرانجام مرکز تفریحی ساحل دریا را می توان از میان دیگر امکاناتی نام برد که شما می توانید در آن، جوی دوستان ، لذت بخش و شاد داشته باشید .

 

اگر به شما بگویند قرار است یک #سفر مفرح و هیجان انگیز بروید که به زمان خیلی زیبادی نیاز ندارد و می تواند خستگی یک هفته کاری را از تن شما بیرون ببرد ، چه حسی پیدا می کنید؟ حتما خیلی خوشحال و شگفت زده خواهید شد . 

امروز قرار است همراه کارناوال به یک سفر نه خیلی دور ولی پرهیجان و پر شور برویم .

 به #شهرک توریستی نمک آبرود در شمال #ایران . سفری لذت بخش با تفریحاتی بی نظیر .

شهرک توریستی نمک آبرود

از شهر #چالوس در حدود ۱۲ کیلومتر به سمت غرب می رویم و با پرداخت ورودی وارد شهرک توریستی نمک آبرود می شویم.شهرکی با وسعت تقريبي ۶۵۰ هكتارکه از شمال به دریای #مازندران و از جنوب به ارتفاعات مدوبن( از ارتفاعات سلسله جبال البرز ) محدود می شود. هوای مه آلود، چشم انداز #جنگل و #دریا و فضای مفرح مجموعه، در اولین لحظه های ورود، انرژی و طراوات وصف ناپذیری را به مهمان خود می دهد. دو پارک جنگلی بنفشه و شمشاد در نمک آبرود و جنگل های فشرده دامنه کوه مدوبن، چشم انداز خیره کننده ای به این مجموعه بخشیده است.

البته هنوز در ابتدای سفرهستیم؛ سفری مهیج و شاد خواهیم داشت با جاذبه ها و تفریحات کم نظیر #نمک آبرود در کنار فضایی پوشیده از جنگل و طبیعت مازندران و ...،که خاطره ی شاد آن همیشه همراه مان خواهد بود.

داخل فضای مشخص شده برای گشت وگذار، قدم می زنیم و از طبیعت و هوای بی نظیر لذت می بریم، هرچقدر دراین فضای دل انگیز قدم بزنیم و از مناظر عکاسی کنیم، باز هم دلمان می خواهد که بمانیم و غرق در این آرامش شویم؛ اما زمان سفر اندک است و باید به قسمت تفریحات هیجان انگیز نمک آبرود هم سری زد.

تفریحاتی از قبیل تله کابین، پینت بال، سورتمه، دوچرخه سواری، زیپ لاین،کارتینگ، تیراندازی و...
 

تله کابین

مرتفع ترین تله کابین کشور را در این شهرک می توانید سوار شوید و بعد از ۱۲ دقیقه به قله #کوهستان مدوبن برسید .برای وارد شدن به محوطه تله کابین باید به ضلع جنوب شرقی شهرک بروید. تله کابین نمک آبرود یکی از امن ترین تله های کشورمی باشد که تاکنون هیچ مشکلی و حادثه ای در تله کابين اتفاق نیفتاده است.

در حال حاضر دو خط تله وجود دارد.

خط ۱

در این خط، ۴۲ کابین۴ نفره وجود دارد که گردشگران را در کمتر از ۱۵ دقیقه به قله می رساند. دمای بالای قله در حدود ۱۰ درجه خنک تر از پای کوه است. از اینجا چشم انداز بینظیری از دریا و جنگل وجود دارد که تنها چشم زیبایی آن را درک می کند. اینجا نوشیدن یک چای داغ یا یک پیاله آش محلی بسیاردلچسب است.

امکانات رفاهی و بهداشتی در انتهای مسیر بسیار کامل و مناسب است.

خط ۲

این خط تعداد ۳۵ کابین دارد که با طی ۱۷۰۰متر به قله بکر "دیوحمام" می رسد. در این قله غارهایی طبیعی وجود دارد که در کنار چشم انداز بی نظیر آن، بسیار جذاب و  دیدنی است. در این قسمت نیز رستوران و امکانات بهداشتی و رفاهی با کیفیت عالی فراهم است.

هزینه

قیمت بلیط هردو خط برای گردشگران داخلی ۲۵۰۰۰تومان و برای گردشگران خارجی۳۵۰۰۰تومان است. بلیط را هم به صورت اینترنتی از سایت شهرک نمک آبرود و هم به صورت حضوری از باجه های فروش بلیط تله کابین در محوطه می توان تهیه کرد.

 

تفرجگاه نمک آبرود

در قسمت شمالی شهرک، تفرجگاهی امن و زیبا در کنار ساحل آرام و تمیز #دریای مازندران برای رفاه گردشگان در نظر گرفته شده که دارای همه امکانات رفاهی اقامتی و بهداشتی می باشد و امکان اقامت شبانه روزی در داخل تفرجگاه برای گردشگران فراهم است. در این قسمت نیز تفریحات جذابی چون جت اسکی، شاتل، پاراسل، پیست موتور و ماشینATV، پیست دوچرخه سواری، شهربازی و پلاژ بانوان و آقایان در نظر گرفته شده است. تفرجگاه در تمام ایام سال به جز روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به صورت شبانه روزی آماده پذیرایی از گردشگران می باشد.

 

سورتمه سواری نمک آبرود

اولین سورتمه ایران در شهرک نمک آبرود احداث شد، مسیری به طول ۱۲۵۰متر دارد که از میان درختان جنگل های نمک آبرود گذر می کند، سورتمه سواری در نمک آبرود هیجان و شوری وصف ناپذیر دارد؛ آنقدر که ممکن است چندین بار بلیط تهیه کنید و دوباره تجربه اش کنید. 

هزینه

قیمت بلیط سورتمه سواری در نمک آبرود برای هموطنان ۲۵۰۰۰تومان و برای گردشگران خارجی ۳۵۰۰۰تومان می باشد.

 

زیپ لاین

تفریح و ورزشی مهیج که به وسیله هاردنس، تسمه و کارابین به قرقره های روی کابل وصل شده و مسیری را با آن طی می کنید. تفریح بسیار هیجان انگیزی است که کمی ترس دارد اما کلیه بررسی های ایمنی رروی مسیر و کابل ها صورت گرفته. اگر بتوانید بر ترس خود غلبه کنید و یکبار زیپ لاین را امتحان کنید، حتما لذت و حس آن را همیشه تجربه خواهید کرد.
نمک آبرود شهر توریستی شمال شهرک نمک آبرود ویلارابط رزرو ویلا اجاره ویلا ویلاشو نمک آبرود کجاست
 

باشگاه تیرانداری نمک آبرود

باشگاه تیر اندازی تراپ و اسکیت نمک آبرود دومین باشگاه تیراندازی کشور است که در هر مرحله به شرکت کننده یک تفنگ دولول داده می شود و او باید با تمرکز به پرنده های بی جان شلیک می کند. اگر اهل هیجان و تمرکز توامان با هم هستید، حتما سری به این باشگاه بزنید. در تمام ایام سال باشگاه پذیرای گردشگران و علاقه مندان است.

علاوه براین، اگر به تیراندازی با تفنگ علاقمند نیستید، می توانید تیرو کمان گرفته و تبحر و تمرکز خود را با تیرو کمان بسنجید.

هزینه

برای دریافت تفنگ با ده تیر مبلغ ۳۰۰۰۰تومان و برای کمان با ده تیر مبلغ ۱۲۰۰۰تومان بایذ پرداخت کنید.

 

پینت بال| Paint Ball

پینت بال  ورزشی پر هیجان است که از لحاظ هیجان و تحرک در رده چهارم در جهان قرار دارد. بازی که حداقل به دو نفر و حداکثر ۴۰ شرکت کننده نیاز دارد. حتی تصور انجام چنین بازی پر تحرک و هیجانی در میان جنگل های بکر و زیر سایه درختان بسیار شعف انگیزاست. پینت بال نمک آبرود شور و شعف واقعی این بازی را در وجود شما قرار می دهد. بازی در میان درختان توسکا و تعقیب و گریز و شلیک توپ های رنگارنگ، می تواند بهترین خاطره یک سفر باشد.

هزینه

هزینه ورود به این بازی مبلغ ۳۰۰۰۰تومان است که بااین مبلغ تجهیزات و ۵۰عدد گلوله مخصوص به شما داده می شود.

 

کارتینگ |karting

کارتینگ یک تفریح و ورزشی پرانرژی است که کالری زیادی مصرف می کند. زمان استفاده ازاین تفریح ۶ دقیقه است، زمان بیشتر از این ممکن است باعث خستگی راننده شود و مشکلاتی را برایش پیش آورد. اما اگر به یک رانندگی پرسرعت و با تمرکز بالا در یک مسیر پرپیچ و خم علاقه دارید، حتما کارتینگ نمک آبرود را تجربه کنید.

هزینه

قیمت بلیط برای بزرگسالان ۲۵۰۰۰تومان و برای نوجوانان ۲۰۰۰۰تومان می باشد.

نمک آبرود شهر توریستی شمال شهرک نمک آبرود ویلارابط رزرو ویلا اجاره ویلا ویلاشو نمک آبرود کجاست

مجموعه تفریحی آکوالیون

در شهرک توریستی نمک آبرود، یکی از شیر دریایی های توانمند دنیا حضور دارد که در حدود ۴۵ تا ۱ساعت برای گردشگران برنامه اجرا می کند. شیردریایی نر کالیفرنیایی که از کشور اسپانیا به ایرن آورده شده است. در کنار بازی های این شیردریایی می توان از فلامینگو و کافه آکواریوم دیدن کرد.

نمک آبرود شهر توریستی شمال شهرک نمک آبرود ویلارابط رزرو ویلا اجاره ویلا ویلاشو نمک آبرود کجاست

دیگر تفریحات شهرک توریستی نمک آبرود

مجموعه پروازی

در ضلع شمالی شهرک مجموعه پروازی برای علاقه مندان به پروازدر برفراز طبیعتی زیبا در نظر گرفته شده که هواپیماهای گلایدر و پاراگلایدر، بالگرد ، چتر ، کایت و ... را در اختیار گردشگران قرار می دهند.

نمایشگاه حیوانات

در این قسمت به نمایش و پرورش پرندگان و حیوانات خانگی و همچنین خرید فروش این نوع حیوانات پرداخته می شود.

ماشین چهارچرخ ATV

سینما ۶ بعدی

 

پذیرایی و رستوران های نمک آبرود

در داخل محوطه شهرک  قسمت های تفریحات و قله رستوران ها و کافه های مناسبی قرار دارد که جوابگوی هرنوع سلیقه ای هستند چند نمونه از آنها شامل 

تالار پذیرایی ملل، رستوران آبشار، اکبرجوجه،رستوران میزبان، کافی شاپ هزار و یک شب و فست فودهای و آب میوه فروشی هامتنوع هستند.

نمک آبرود شهر توریستی شمال شهرک نمک آبرود ویلارابط رزرو ویلا اجاره ویلا ویلاشو نمک آبرود کجاست

شرایط اقامت در شهرک نمک آبرود

اگر قصد ماندن در شهرک را داشته باشید می توانید به هتل آزادی خزر بروید و اتاقی را در آنجا رزرو کنید. یا اینکه در قسمت تفرجگاه ساحلی یکی از کلبه های چوبی را اجاره کنید.

اگر اهل کمپینگ و چادر برپا کردن باشید در قسمت تفرجگاه، سکوهایی برای چادر زدن مسافران در نظر گرفته شده که با پرداخت هزینه ای اندک در قسمت ورودی تفرجگاه می توانید در این قسمت شبی خوش و امن را سپری کنید. و بهترین پیشنهاد ما برای اقامت در شما در نمک آبرود رزرو ویلا از ویلاشو و یا از طریق سایت ویلارابط که نخستین سایت رزرو ویلا و اقامتگاه در ایران می باشد است

 

شرایط آب و هوایی نمک آبرود

نمک آبرود نیز مانند دیگر شهرهای حاشیه دریای مازندران دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. در زمستان هوا سرد و گاه با بارش برف و باران و درتابستان گرم و شرجی است. البته در صورت بارش باران در فصل گرما، هوایی دلچسب دارد.

 

پوشش گیاهی و نمک ابرود

نمک آبرود در استان مازندران و مابین چالوس و تنکابن قرار دارد. به همین خاطر پوشش گیاهی آن شبیه به دیگر نقاط مازندران است و در جنگل های آن درخت های بلند مازو و ممرز، آزاد، انجیلیف توسکا، شمشاد، افرا و زبا گنجشک و راش وجود دارد.

نمک آبرود شهر توریستی شمال شهرک نمک آبرود ویلارابط رزرو ویلا اجاره ویلا ویلاشو نمک آبرود کجاست

آگهی های لیست مقایسه
آگهی برای مقایسه موجود نیست
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کردم. یادآوری