قله ی قلعه ماران-ویلاشو-

1396.07.02
قله ی قلعه ماران با دو نام دیگر به نام های قلعه موران یا دژتاکی در استان گلستان و در جنوب غربی شهرستان رامیان واقع شده است. ارتفاع این قله 2345 متر از سطح دریا می باشد و شش مسیر برای صعود دارد که عبارتند از: سیدکلاته، جامه شوران، شش آب، پاقلعه به سرگل، خانببین، شیرآباد به پشمکی، علی آباد، زرین گل به خاک پیرزن، شش آب، پاقلعه و صعود از مسیر دیواره.
در نزدیکی و پای دامنه کوه قلعه ماران روستایی به نام پاقلعه واقع شده و ارتفاع روستا از سطح دریا 1180 متر است. زمستان های سرد و تابستان های معتدل دارد. این روستا در 70 کیلومتری شهرستان گرگان قرار گرفته. روستای پاقلعه از جنوب و غرب به ارتفاعات قلعه ماران و از شمال شرق به روستای پل آرام محدود می شود. پناهگاه قلعه ماران در ضلع شمالی قله ی قلعه ماران واقع شده و برای رسیدن به این پناهگاه از روستای باقرآباد نیز دسترسی وجود دارد.

دو کلبه یا آرام گوسفندان که به دست چوپانان از درختان جنگلی ساخته شده در کاسه قرار دارد. در بالای کوه قلعه ماران زمینی مسطح با مساحت 3 کیلومتر مربع قرار دارد که به این پهنه ی وسیع یا به اصطلاح (کاسه) می گویند. فاصله ی شهرستان گنبد کاووس تا شهرستان رامیان 26 کیلومتر بوده و فاصله ی شهرستان رامیان تا روستای پاقلعه 7 کیلومتر است.
آگهی های لیست مقایسه
آگهی برای مقایسه موجود نیست
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کردم. یادآوری