پارک جنگلی سیسنگان

1396.08.11
 
آشنایی با پارک جنگلی سی سنگان | تلاقی جنگل و دریا
پارک جنگلی سی سنگان که در ۳۵ کیلومتری نوشهر قرار دارد، در سال ۱۳۴۴ و با پیشنهاد و طراحی مهندس آشتیانی ایجاد و نامش بر سر زبان ها افتاد. پارک سی سنگان از شمال به دریای خزر، از جنوب به کوه های البرز، از غرب به روستای توسکاتک و از شرق به روستای صلاح الدین کلا منتهی می شود. مساحت کلی آن ۶۰۲ کیلومتر است و از گونه های متنوع درخت، درختچه خشبی، علفی و جانوری در آن مراقبت به عمل می آید.
ماموریت اصلی پارک در ابتدا حفاطت از گونه های نادر شمشاد و سایر گونه های گیاهی و جانوری بود اما به تدریج امکانات و جاذبه های دیگری به آن اضافه شد و این پارک را به یکی از مشهورترین پارک های جنگلی و ساحلی مازندران تبدیل کرد. البته سی سنگان هنوز تنها ذخیره گاه بزرگ شمشاد در ایران و خاورمیانه بوده و مساحت زیادی از پوشش گیاهی جنگلی و ساحلی را به خود اختصاص داده است. از گونه های مشهور موجود در پارک جنگلی سی سنگان به غیر از شمشاد می توان به بلوط هایی که گاه ارتفاع آنها به ۲ متر می رسد، اشاره کرد؛ بلوط هایی که سایه‌سار خود را بر کرانه دریای خزر پهن کرده و نقش و نگار خاصی به طبیعت ساحلی پارک می دهند. از قسمت دریا که به سمت جنگل پارک حرکت می کنیم بر ارتفاع پارک افزوده می شود و بالاترین ارتفاع آن به ۵۰ متر می رسد. این پارک از بهترین و با ارزش ترین پارک های طبیعت گردی موجود در ایران است که هم در بخش ساحلی و هم در بخش جنگلی خود امکانات اقامتی و رفاهی خوبی برای رفاه حال گردشگران فراهم کرده است

در وصف پارک جنگلی سی سنگان بسیار می توان سخن گفت و زیباییهایش را بر شمرد، از قدم زدن در سواحل آرامش بخش دریای خزر، بزرگترین دریاچه جهان، تا دوچرخه سواری در دل جنگلهای هیرکانی، از قایق سواری بر آبیِ دریای مازندران تا کمپ زدن در دل طبیعت شمال ایران، از اسب سواری در ساحل شنی تا عکاسی از رنگ های دلفریب درختان بلندقامت. این همه تنها گوشه ای از تفریحات و دیدنی های است که پارک سی سنگان برای شما به ارمغان می آورد.
علاوه بر این تفریحات و خوشگذرانی ها، برنامه های ویژه و خاصی مانند اجرای رقص و موسیقی محلی، مراسم آتش بازی، پخش سریالهای تلویزیونی در سینمای روباز و اجرای مسابقات گوناگون بر جذابیت های این مجموعه و پارک می افزاید.
 بخش ساحلی پارک سی سنگان جذابیت ها و دیدنی های متنوع و تفریحات بسیاری را در مقابل شما قرار می دهد. از پیست کارتینگ و موتور چهارچرخ گرفته که هیجان و سرعت را به شما هدیه می دهند تا قایق سواری، جت اسکی و شاتل دریایی که تفریحات گوناگون ساحلی را در برابر شما قرار می دهند. علاوه بر اینها کافه ها و رستوران های بخش ساحلی، شهربازی کودکان، اسب سواری در ساحل و آلاچیق ها اوقات خوشی را برایتان رقم خواهند زد.
برای عاشقان هیجان پیست کارتینگ پارک ساحلی سی سنگان می تواند جای فوق العاده ای باشد. این پیست از مجهزترین پیست های کارتینگ در شمال ایران است و موتورهای چهارچرخ و ماشین های کنترل از راه دور بر هیجان سفر شما می افزاید.
- موتورهای چهارچرخ ساحل سی سنگان
کارتینگ تنها بخش تفریحی و هیجانی پارک ساحلی سی سنگان نیست. موتورهای چهارچرخ نیز می توانند آدرنالین خونتان را بالا برده و تفریح جدید و جذابی را در اختیارتان قرار دهد.
جت اسکی
لذت سوارشدن بر جت اسکی و راندن بر آبهای دریای خزر از دیگر تفریحاتی است که پارک ساحلی سی سنگان به شما هدیه می دهد، اما در هنگام استفاده از آن باید مراقب باشید تا دچار آسیب و مشکل نشوید.
قایق سواری و شاتل دریایی
از جمله تفریحات جذابی که در سواحل شمال ایران به وفور مورد استفاده قرار می گیرد قایق سواری است که همراه با خانواده و با رعایت نکات ایمنی می توان از آن نهایت لذت را برد و از دید دریا به تماشای زیبایی های ساحل سی سنگان نشست.
علاوه بر قایق سواری شاتل هایی دریایی نیز نوع دیگری از تفریح آبی هستند که شما را به او هیجان و لذت می برند.
آلاچیق های ساحل سی سنگان در کناره خط ساحلی پارک سی سنگان انواع آلاچیق ها و کافه ها برای نشستن، استراحت و اقامت مسافران وجود دارد تا در کنار آنها به تماشای دریای دلفریب مازندران و زیبایی هایش بنشینند
.
 
آگهی های لیست مقایسه
آگهی برای مقایسه موجود نیست
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کردم. یادآوری