کتاب هایی برای مازندران

1397.01.14
از آنجایی که مازندران قدمتی چندین هزار ساله دارد ، کتاب های زیادی در مورد این استان زیبا ی کشورمان به تحریر در آمده است.
از جمله می توان به کتاب "تاریخ مازندران باستان " نوشته طیار یزدان پناه لموکی اشاره داشت.این کتاب شامل 18 فصل می باشد که گزارش های باستان شناسی در ان روایت گردیده است.
کتاب " بازگشت به سرزمین مادری" نوشته اسدالله عمادی نیز منظومه ای عاشقانه برای شهرهای مازندران است.
کتاب " مازندران سلام " نوشته سمانه سادات خاتمی که مجموعه‌ای از اشعار فارسی شاعران معاصر در وصف مازندران را در خود دارد.
کتاب " روایان قصه های برباد رفته " اولین کتاب در زمینه شهرگرایی در سفرنامه های مازندران
این کتاب نوشته ’زبیده سوتیجی’ و ’علی رستم نژاد نسلی’ تالیف شده و از تازه ترین نشریافته های استان در مورد مازندران است، در پژوهش‌ انجام شده این کتاب گزارش ‏های مربوط به نکا از خلال 14 سفرنامه‏ استخراج و سپس به ترتیب تاریخ سفرها دسته‏ بندی شده ‏است.‏
قدیمی‏ ترین این سفرنامه ‏ها مربوط به سال 997 شمسی به قلم ’پیترو دلاواله’ و جدید‏ترین آن مربوط به 1365 شمسی از یک سفرنامه پژوهشی اثر مرحوم ستوده است.
کتاب ’عیار مازندران’ با موضوع نگاهی نو به زندگی محسن احمدیان معروف به ’مشدی پلوری’ نوشته گلبرار رئیسی آتنی و ’جستاری در موسیقی و ترانه های مازندران’ نوشته بهمنیار شریفی و محمد ابراهیم عالمی از دیگر تازه های نشر در مورد مازندران است.
امیدواریم برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ و هنر مازندران کتاب های معرفی شده مورد استفاده قرار گیرند و همچنین کتب بیشتری نوشته و چاپ گردند.
 
آگهی های لیست مقایسه
آگهی برای مقایسه موجود نیست
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کردم. یادآوری