گردشگری چیست ؟

1396.08.22
گردشگری چیست؟
اگر چه بسیاری از ما  گاهی در زندگی خود جز "گردشگران" بوده ایم، مشخص کردن معنای گردشگری می تواند دشوار باشد. گردشگری فعالیت های افرادی است که به مدت بیش از یک سال متوالی مسافرت می کنند و در مکان های خارج از محیط معمول خود برای اوقات فراغت، کسب و کار یا سایر اهداف زندگی می کنند.
گردشگری یک صنعت پویا و رقابتی است که نیازمند توانایی دائما انطباق با نیازها و خواسته های مشتریان است، زیرا رضایت، ایمنی و لذت مشتری به طور خاص به تمرکز کسب و کارهای گردشگری است.
گردشگری شامل:
گردشگری خارج از کشور
گردشگری بیرونی چیزی است که شما بیشتر آشنا هستید. این شامل افرادی می شود که از ایران به سایر کشورها می روند. به عنوان مثال، رفتن به هاوایی برای تعطیلات گردشگری خارج از کشور است.
گردشگری درون مرزی
توریست هایی که از شهرهای دیگر به شهر شما می آیند، گردشگران ورودی نامیده می شوند. در بازار جهانی برای جذب گردشگران در ایالات متحده، ژاپن، آلمان و بسیاری از کشورهای دیگربرای جذب توریست رقابت می کند. این صنعت همچنین برنامه های بازاریابی را با هدف جذب مسافران را به اجرا در می آورد.
گردشگری داخلی
تقریبا نیمی از گردشگران در سال در واقع از داخل استان هستند. مثلا از یکی از شهرهای استان سرسبز مازندران مثل نور به رامسر سفر کنند.
بخش های گردشگری
راه های مختلفی برای سنجش اندازه صنعت گردشگری وجود دارد، زیرا گردشگری با روش های معمولی که صنایع تعریف شده، مانند تولید، جنگلداری و سایر صنایع تعریف نشده است. گردشگری بخش های وسیعی را ارائه می دهد که محصولات و خدمات متنوعی را برای بازدیدکنندگان در نظر میگیرد.. با این حال، این تجارت همچنین محصولات و خدمات را به ساکنان محلی ارائه می دهد.
متاسفانه صنعت گردشگری در ایران این روزها شاهد کاهش فعالیت بوده است با اینکه شهرهایی نظیر اصفهان و شیراز هنوز هم میزبان توریست های بسیاری هستند ولی در زمینه گردشگری نیاز به برنامه های منسجم تر و دقیق تری داریم.
شمال کشور سالانه میزبان هزاران توریست داخلی و خارجی می باشد و با توجه به موقعیت جغرافیای مناسب مانند دسترسی آسان به دریا و کوه از محبوبیت خاصی برخوردار است.
 
آگهی های لیست مقایسه
آگهی برای مقایسه موجود نیست
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور را فراموش کردم. یادآوری